Anugerah Skrin 2019

Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2019 (ASK2019)

Semalam telah berlangsung Anugerah Skrin 2019 (ASK 2019) secara gilang gemilang di Dewan Merdeka, Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC). Anugerah ini juga telah disiarkan secara langsung menerusi TV3 pada jam 9.00 malam. Daripada senarai calon yang hebat-hebat, lima calon telah disenarai pendek. Namun begitu, hanya satu sahaja yang layak bergelar pemenang. Berikut adalah keputusan rasmi Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2019:

Drama Terbaik

  • Di Sisi (Unit Drama TV, RTM) *PEMENANG*
  • Lalang (Unit Drama TV, RTM)
  • Sirna (Onechinoiz Studios)
  • Telingkah (Unit Drama TV, RTM)
  • Titi Kayu (Eleven Field)

Filem Terbaik

  • One Two Jaga *PEMENANG*
  • Paskal
  • Gol & Gincu Vol 2
  • Hantu Kak Limah
  • Polis Evo 2

Pelakon Lelaki Terbaik Drama

  • Faizal Hussein (Samad Tedung) *PEMENANG*
  • Muhammad Aidil Rafiq (Di Sisi)
  • Azhan Rani (Restu Ayah)
  • Beto Kusyairy (Sesekali)
  • Michael Ang (Titi Kayu)

Pelakon Wanita Terbaik Drama

  • Nabila Huda (Dia Tidak Berdosa) *PEMENANG*
  • Mimi Lana (Neraka Kasih Maisarah)
  • Sherie Merlis (Terima Kasih Ibu)
  • Sweet Qismina (Wakaf Dosa)

Pengarah Terbaik Drama

  • Wan Afzam Wan Daud (Di Sisi) *PEMENANG*
  • Hisyamudin Ahmad (Lalang)
  • Hisyamudin Ahmad (Sesekali)
  • Wan Afzam Wan Daud (Telingkah)
  • Raja Mukhriz (Titi Kayu)

Pelakon Lelaki Terbaik Filem

  • Dr. Rosdeen Suboh (One Two Jaga) *PEMENANG*
  • Joey Daud (Tiada Tajuk)
  • Shaheizy Sam (Polis Evo 2)
  • Dato Awie (Hantu Kak Limah)
  • Along Cham (Tiada Tajuk)

Pelakon Wanita Terbaik Filem

  • Diana Danielle (Gol & Gincu Vol 2) *PEMENANG*
  • Ummi Nazeera (Gol & Gincu Vol 2)
  • Maya Karin (Munafik 2)
  • Marsha Milan (7ujuh)
  • Delimawati (Hantu Kak Limah)

Pengarah Terbaik Filem

  • Mamat Khalid (Hantu Kak Limah) *PEMENANG*
  • Adrian Teh (Paskal)
  • Namron (One Two Jaga)
  • Joel Soh & Andre Chiew (Polis Evo 2)
  • Umie Salwana Omar (Gol & Gincu Vol 2)

Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu)

  • Kamar Kamariah (Suhan Movies & Trading) *PEMENANG*
  • Aku Yang Kau Tinggalkan (Global Station)
  • Nur 2 (Radius One)
  • Pia (JS Pictures)
  • Sara Kirana (Suhan Movies & Trading)

Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina)

  • Sweet Delicacy (The Rock Productions) *PEMENANG*
  • My Sensei Nyonya (Mediacorporation Studios)
  • Supe Mischievous MIL (Double Vision)
  • The Promise (Mad Pictures)

Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian

  • Dato Fizz Fairuz (Kamar Kamariah) *PEMENANG*
  • Azhan Rani (Nur 2)
  • Alif Satar (Pia)
  • Kong Kar Wing (My Sensei Nyonya)
  • Coby Chong (Super Mischievous MIL)

Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian

  • Zara Zya (Pia) *PEMENANG*
  • Nabila Huda (Kamar Kamariah)
  • Amyra Rosli (Nur 2)
  • Angeline Tan (My Sensei Nyonya)
  • Pauline Tan (Sweet Delicacy)

Drama Komedi Terbaik

  • Budak Usin (Radius One) *PEMENANG*
  • Kariah Cak Pong (Tanah Beris Film Production)
  • Geng Van Jenazah (Cinema Stage Production)
  • Menantu Raya (Summit Treasure)
  • S.O.S (Sakit Otak Sis (Unit Drama TV RTM)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama

  • Ruzaidi Rahman (Di Sisi) *PEMENANG*
  • Husairi Hussain (Lalang)
  • Syukri Yahaya (Remuk)
  • Syafie Naswip (Sirna)
  • Azhan Rani (Terima Kasih Ibu)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama

  • Amyza Aznan (Batik Zakiah) *PEMENANG*
  • Wan Nor Azlin (Dia Tidak Berdosa)
  • Laila Nasir (Neraka Kasih Maisarah)
  • Wan Sharmila (Remuk)
  • Faradhiya (Wakaf Dosa)

Lakon TV Terbaik

  • Amin Masyur (Di Sisi) *PEMENANG*
  • Lily Haslina Nasir (Sesekali)
  • K. Adli (Remuk)
  • Isma Yusoof (Sirna)
  • Joe Sidek & Raja Mukhriz (Titi Kayu)

Lakon Layar Terbaik

  • Pitt Hanif, Namron & Mohd Syafiq (One Two Jaga) *PEMENANG*
  • Adrian Teh & Anwari Ashraf (Paskal)
  • Joel Soh, Anwari Ashraf & Kyie Goonting (Polis Evo 2)
  • Mamat Khalid (Hantu Kak Limah)
  • Mawi & Che Mie (Tiada Tajuk)

Rancangan Realiti Terbaik

  • The Z Power *PEMENANG*
  • Bintang Bersama Bintang Musim 3
  • Dai’
  • Top Student

Rancangan Majalah Terbaik

  • Sahabat Backpackers *PEMENANG*
  • Suara Konsumer
  • Jejak Rasul 2019
  • 999 (Episod Khas)
  • Ketuk-Ketuk Ramadan

Videografi Drama Terbaik

  • Junaimeramfizal Rahmat (Telingkah) *PEMENANG*
  • Muhammad Syifarulnizam Zuraimi (Lalang)
  • Junaimeramfizal Rahmat (Di Sisi)
  • Mohd Darwin Adly (Sirna)
  • Abdul Malek Marwi (Titi Kayu)

Penyunting Drama Terbaik

  • Izar Masuri (Di Sisi) *PEMENANG*
  • Hasnita Ssamat (Remuk)
  • Mohd Iskandar Abdul Razak (Neraka Kasih Maisrah)
  • Muhammad Adilan Azemi (Sirna)
  • Rohaizad Ramli (Wakaf Dosa)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem

  • Zahiril Adzim (One Two Jaga) *PEMENANG*
  • Hasnul Rahmat (Polis Evo 2)
  • Amerul Affendi (One Two Jaga)
  • Ammar Alfian (Paskal)
  • Nasir Bilal Khan (Munafik 2)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem

  • Siti Saleha (7ujuh) *PEMENANG*
  • Vanidah Imran (One Two Jaga)
  • Sharifah Amani (Gol & Gincu Vol. 2)
  • Cristina Suzanne (7ujuh)
  • Nor Zara Sophia (Munafik 2)

Senarai Pemenang 7 Kategori Bukan Drama dan Teknikal

  1. Rekabentuk Set Terbaik – Anugerah Skrin 2018
  2. Montaj Terbaik – Halaqah 2019
  3. Rancangan Dokumentari Terbaik – Majalah 3 (Pertabalan Yang Dipertuan Agong Yang Ke-16)
  4. Rancangan Bual Bicara Terbaik – Feel Good Show (Deepavali)
  5. Laporan Khas Berita Terbaik – Buletin Utama (Aduan Rakyat ‘Kampung Sampah’)
  6. Rancangan Hiburan Terbaik – RTM Konsert Minggu Ini: Ratu 2.0
  7. Rancangan Anugerah Terbaik – Anugerah Juara Lagu 33

About Azhan

Seseorang yang cuba mempersembahkan sesuatu bermakna buat masyarakat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: